Select your Top Menu from wp menus

Atleta Zalina Marghieva a ocupat locul 5 la Olimpiadă

Atleta moldoveană Zalina Marghieva s-a clasat astăzi pe locul cinci la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro (Brazilia, 5-21 august), la proba aruncarea ciocanului, relatează MOLDPRES.

Ea a ocupat acest loc cu rezultatul 73,50 metri.

Canotorul Serghei Tarnovschi s-a calificat astăzi în finala cursei de o mie de metri, fiind cronometrat în preliminarii cu 4 minute și 5,19 secunde.

Vladimir Letnicov a încheiat concursul de triplusalt cu rezultatul 15,29 metri și a ocupat locul 38.

Delegația sportivă moldoveană este alcătuită din 23 de persoane.

Zalina Marghieva a repetat performanța stabilită anterior de halterofilul Alexandru Șpac, clasat pe locul cinci la categoria de greutate pînă la 77 de kilograme. Acestea-s deocamdată cele mai bune evoluții ale sportivilor moldoveni la Olimpiadă. Ambii urmează să fie remunerați cu cîte 600 mii de lei fiecare, conform Hotărîrii de Guvern aprobată în ajunul Jocurilor Olimpice.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/atleta-zalina-marghieva-a-ocupat-locul-5-la-olimpiada/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19