Select your Top Menu from wp menus

Milsami Orhei a învins în 10 oameni. Scor final 2-1

Milsami Orhei a reuşit să învingă surprinzător pe terenul complexului sportiv raional deşi aproape 30 de minute a jucat cu un om în minus. Scorul final al meciului retur din Champions League a fost de 2-1. Acum o săptămână orheienii au învins în Bulgaria pe Ludogorets Razgrad cu scorul de 1-0.
Primul gol al partidei de marţi a a fost marcat de oaspeti prin Wanderson în minutul 25. Doar un minut mai târziu orheienii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj graţie golului înscris de Andronic.
Din minutul 73 echipa din Orhei a evoluat în 10 oameni, Cojocari fiind eliminat de pe teren după ce a primit al doilea cartonaş galben.
Acest lucru nu i-a descurajat pe fotbaliştii de la Milsami care fiind în inferioritate numerică au reuşit să marcheze în minutul 89 prin Racu.
Cu un scor total de 3-1 Milsami se califică în premieră în runda a treia a Champions League unde va întâlni învingătoarea meciului Senderbeu-Crusaders, care se desfăşoară în această seară.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/milsami-orhei-a-invins-in-10-oameni-scor-final-2-1/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19