Select your Top Menu from wp menus

Victorie pentru Milsami în primul meci jucat la Orhei în acest an

FC Milsami a învins în primul meci din acest an pe care l-a disputat pe terenul Complexului Sportiv Raional Orhei. Meciul contra outsiderei Speranţa din Crihana Veche s-a încheiat cu scorul de 3-1. După ce prima jumătate a meciului s-a încheiat cu scorul de 0-0, oaspeţii au deschis scorul în minutul 47 prin Sergiu Matei. Gazdele au replicat în minutele 53 şi 60 prin Andronic şi Rahili. Scorul final al partidei a fost stabilit în minutul 90 de Konstantin Yavorsk
În urma acestui rezultat Milsami rămâne pe locul 5 în Divizia Naţională cu 40 de puncte acumulate. Meciul de vineri, a fost prima partidă disputată de formaţie pe terenul din Orhei de la reluarea Campionatului în luna Martie. Tot la Orhei este programat şi jocul Milsami din etapa următoare, care va avea loc pe 30 martie contra echipei FC Zimbru.
Mâine, Complexul Sportiv Raional Orhei va găzdui meciul dintre FC Costuleni şi FC Academia.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/victorie-pentru-milsami-in-primul-meci-jucat-la-orhei-in-acest-an/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19