Select your Top Menu from wp menus

UEFA: Hibernians şi Milsami Orhei provoacă şoc

Echipele Hiberninans şi debutanta din Moldova, Milsami Orhei au provocat şoc în runda a doua a calificărilor din Champions League.
Potrivit site-ului UEFA, debutul Milsami în această competiţie europeană a fost marcată de o victorie senzaţională contra formaţiei care în ediţia trecută a ajuns în grupe.
Campionii Moldovei nu ascundeau faptul că sunt outsiderii meciului, dar şi-au onorat promisiunea de a lupta din toate forţele contra adversarului mult mai vestit. Deşi Ludogorets a dominat partida, moldovenii au fost buni în apărare şi nu au uitat să contraatace, scrie site-ul UEFA.
Golul victoriei a fost marcat în minutul 41 de Alexandr Antoniuc după un corner executat de Artur Pătraş.
În a doua repriză gazdele au aruncat toate forţele în atac. Poarta lui Radu Mîţu a fost supusă unei presiuni mari, dar tânărul portar şi colegii săi au rezistat şi au dus meciul la o victorie surprinzătoare.
Hiberninans din Malta, au obţinut un alt rezultat neaşteptat în meciurile disputate marţi. Echipa a încins Maccabi Tel-Aviv din Israel cu scorul de 2-1

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/uefa-hibernians-si-milsami-orhei-provoaca-soc/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19