Select your Top Menu from wp menus

Milsami-Ursidos – cade in clasamentul DN, dupa meciul cu Zimbru

Milsami Ursidos  a coborat in clasamentul Diviziei Nationale   dupa rezutatul de egalitate  pe  terenul de acasa  in compania  echipei FC Zimbru Chisinau

Partida  disputata sambata , 20  august   in adrul etapei  a  5  -a  din Divizia Nationala s-a incheiat  la egalitate  cu scorul de 1-1

Orheienii au dominat  meciul in mare parte , deschizand scorul prin Ademaar  ,cu  putin  timp  pana la pauza.

In minutul 43  al primei reprize  mijlocasul Brazilian  a  perforat poarta  celor de la  FC Zimbru.

Orheienii si-au pastrat avantajul pana in minutul 86 al meciului, cand   Vinicius a marcat  golul egalizator pentru oaspetii din capitala

In urma acestui rezultat Milsami si Zimbru au acumulat cate  1 punct

Astfel Milsami , cu 8 puncte imparte  locurile  4-6 cu  formatiile  Nistru si Sfantul Gheorghe Suruceni

Cu  Sf.Gheorghe echipa din Orhei va dipsuta urmatorul meci pe 27 august, la  suruceni

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/milsami-ursidos-a-coborat-in-clasamentul-diviziei-nationale-dupa-rezutatul-de-egalitate-pe-terenul-de-acasa-in-compania-echipei-fc-zimbru-chisinau/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19