Select your Top Menu from wp menus

Milsami Orhei a trecut de amatorii de la F91Dudelange în primul meci din Europa League

Milsami Orhei a învins cu scorul de 1-0 formaţia de amatori F91 Dudelange în meciul din prima etapă a Europa League. Golul victoriei a fost marcat de Gheorghe Andronic în minutul 35, fotbalistul care a semnat cu Milsami un contract câteva săptămâni în urmă.

Partidă care s-a disputat pe terenul complexului sportiv raional Orhei a abundat în cartonaşe galbene. Jucătorii Milsami, Rhaili şi Patraş au primit câte un cartonaş în prima repriză. Monday a văzut cartonaşul galben în debutul celei de-a doua reprize, un cartonaş a primit şi Iavorschi pentru că a cerşit o lovitură de la 16 metri în cele 3 minute de prelungiri.

De la Dudelange în repriza a doua un cartonaş galben din partea centralului norvegian Ture Hansen au văzut Kitenge şi Maury.

Returul se va disputa peste o săptămână în Luxemburg. Deşi se bucură de avantajul victoriei de acasă, meciul ar putea fi dificil pentru Milsami deoarece mai mulţi jucători care nu sunt din Republica Moldova ar putea avea probleme cu vize pentru Luxemburg.

Adversara Milsami, nu este o echipă profesionistă, fotbaliştii F91 Dudelange atnrenându-se în timpul liber de la serviciile de bază pe care le au.

În cazul în care Milsami va reuşi obţină o victorie sau cel puţin un egal, formaţia se va califica în etapa a 2-a din Europa League, unde va întâlni Shahter Soligorsk din Belarus.

Meciul de joi, disputat pe terenul CSR Orhei, a fost urmărit de cca 2000 de spectatori o parte dintre aceştia venind din Chişinău şi a fost arbitrat de o brigadă din Norvegia. Ca şi o curiozitate de menţionat că desfăşurarea meciului s-a bucurat de spijinul naturii, or pe durata întregii zile la Orhei a plouat puternic, precipitaţiile încetând cu mai puţin de o oră înainte de începere partidei,iar la mai puţin de 20 de minute de finalizarea acesteia a început o nouă ploaie torenţială.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/milsami-orhei-a-trecut-de-amatorii-de-la-f91dudelange-in-primul-meci-din-europa-league/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19