Select your Top Menu from wp menus

Milsami Orhei a remizat 1-1 cu Shakhtyor Soligorsk

Milsami Orhei a remizat 1-1 cu Shakhtyor Soligorsk, în prima manşă din cea de-a doua etapă preliminară a Europa League. În meciul care a fost disputat de orheieni în deplasare, primul gol a fost înscris de gazde. Sitko a reuşit să învingă în minutul 16 defensiva Milsami şi pe portatul Andrian Negai. Cea de-a doua repriză a fost cu mai mult noroc pentru Milsami. Petru Leucă, achiziţia din această iarnă a formaţiei din Orhei a încsris golul egalizator în minutul 56. Milsami a reuşit să protejeze golul egalizator asta deşi potrivit statistii oficiale, gazdele au dominat net partida, Andrian Negai intervenind salvator de 4 ori.
În urma acestui rezultat , Milsami pleacă cu un uşor avantaj spre returul care va fi disputat peste o săptămână pe terenul Complexului Sportiv Raional Orhei. Acasă, fotbaliştii Milsami vor putea promova în următoarea etapă a Europa League şi cu un rezultat de 0-0. Amintim că agenţiile de pariuri internaţionale o dădeau drept favorită netă a meciului pe echipa din Belarus. Acestea afişau o cotă de 1.2 pentru victoria Shakhtyor, şi o cota între 11 şi 13 pentru victoria Milsami, egalul între cele două formaţii are o cotă de 6 .Partida, a fost arbitrată de finlandezul Mattias Gestranius

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/milsami-orhei-a-remizat-1-1-cu-shakhtyor-soligorsk/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19