Select your Top Menu from wp menus

Milsami Orhei a pierdut cu 0-2 în faţa Skenderbeu

Milsami Orhei a cedat în faţa echipei albaneze Skenderbeu în turul etapei a treia preliminare din Liga Campionilor. Prima repriză a meciului de marţi s-a încheiat cu 0-0, deşi orheienii au avut câteva şanse de a înscrie în poarta adversă. Ocaziile ratate s-au răzbunat chiar în startul reprizei a doua când atacantul albanezilor Salihi l-a învins pe portarul Radu Mîţu.
În minutul 73, acelaşi Salihi a înscris în poarta orheienilor printr-un penalty.
În meciul de marţi pentru Milsami nu au evoluat Surdu din cauza accidentării şi Cojocari din cauza cartonaşului roşu primit în partida contra Ludogorets.
Partida a fost urmărită de câteva sute de superteri veniţi din Orhei cu autobuzele şi microbuzele închiriate special în acest scop de echipa Milsami.
Meciul retur se va disputa peste o săptămână la Korçë în Albania, de unde este campioana acestei ţări – Skenderbeu.
Pentru Milsami Orhei aceasta esta prima evoluţie în Liga Campionilor, fiind la moment unica echipă din Moldova care nu a fost eliminată din competiţiile fotbalistice europene.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/milsami-orhei-a-pierdut-cu-0-2-in-fata-skenderbeu/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19