Select your Top Menu from wp menus

Milsami Orhei 2:1 cu FC Costuleni

FC Milsami Orhei a câştigat duminică cu scorul de 2:1 partida jucată contra ocupantei locului 10 în Divizia Naţională, FC Costuleni. Scorul a fost deschis pentru orheieni de De Paula în minutul 44. În cea de-a doua repriză unghenenii au egalat prin Ivanov în minutul 63. Golul victoriei pentru Milsami l-a înscris Gheorghe Boghiu în minutul 80. totuşi această victorie nu a produs o schimbare de poziţie în clasament pentru Milsami. Aceasta este în continuare la 4 puncte distanţă de ocupanta locului 3, FC Tiraspol care tot duminică a câştigat cu 3:0 de la FC Nistru. Orheienii au 40 de puncte, iar pe locul 5 în DN, cu 36 de puncte este FC Rapid. Orheienii vor avea o şansă să se apropie de locul 3 sâmbătă , 6 aprilie când vor juca, contra ocupantei penultimului loc în campionat FC Nistru, iar FC Tiraspol va juca cu lidera Diviziei Naţionale, FC Sheriff.

sursa: Radio Orhei