Select your Top Menu from wp menus

Milsami a obţinut o victorie la limita contra codaşei Diviziei Naţionale

FC Milsami a câştigat cu scorul de  3 la 2 , pe terenul Complexului Sportiv Raional în faţa outsiderului şi proaspetei promovate în Divizia Naţională , echipei Speranţa Cahul.

Primul gol , în meciul etapei a 6-ea din DN a fost marcat de oaspeţi chiar în minutul 3,  prin Dovbisenco.
Abia în a doua repriză fotbaliştii orheienii au venti cu o replică de 3 goluri marcate de Boghiu  în minutul  52,  prin penalty , Stoleru în minutul 61 şi  Guilherme  în  minutul 77.

Totuşi Speranţa Cahul a reuşit să mai inscrie un gol in poarta orheienilor , în minutul 78 prin Namasco.
Scorul final de 3-2   şi rezultatele celorlalte partide, le-au permis celor de la Mislami să urce pe locul 3 în clasamentul Diviziei Naţionale, cu 11 puncte acumulate . Primele 2 poziţii sunt ocupate de Shferiff  si Dacia  care au   16 şi 14 puncte, respectiv.
În urma orheienilor , la doar 1 punct distanţă sunt  FC Tiraspol şi FC Olimpia Bălţi.

Sâmbătă , 26 august Milsami va juca la Chişinău cu echipa FC Zimbru

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/milsami-a-obtinut-o-victorie-la-limita-contra-codasei-diviziei-nationale/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19