Select your Top Menu from wp menus

Milsami a încheiat la egalitate meciul cu Saint-Etienne

Milsami Orhei a reuşit să încheie cu scorul de 1:1 meciul tur din play-off-ul Europa League contra Saint-Etienne. Portarul orheieniilor Radu Mîţu a reuşit performanţa de a apăra o lovitură de la 16 metri care a fost executată de mijlocaşul Hamouma. În minutul 40 însă acelaşi Hamouma într-o fază de atac a reuşit să înscrie în poarta Milsami. Cea de-a două repriză a fost mai avantajoasă pentru orheieni. În minutul 56 după un fault contra lui Belak, Hamouma vede cartonaşul roşu, iar Bud înscrie în minutul 57 după o lovitură liberă executată de Rassulov.
Francezii rămaşi în 10 pe teren au reuşit să menţină egalitatea de pe tabela de marcaj şi au plecat acasă cu avantajul unui gol înscris în deplasare.
Meciul retur se va disputa peste o săptămână în Franţa, exact de Ziua Independenţei Republicii Moldova.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/milsami-a-incheiat-la-egalitate-meciul-cu-saint-etienne/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19