Select your Top Menu from wp menus

Milsami a fost eliminată din Europa League – Jocul a fost un dezastru, au reuşit un singur gol. În propria poartă!

FC Milsami a piedrut cu scorul de 0 la 3 , în partida retur din Europa League , contra FK Aktobe.
Veniţi de acasă in Kazahstan cu un scor confortabil de 4-2, obţinut pe terenul Complexului Sportiv Raional Orhei, jucatorii Milsami au pierdut lamentabil şansa de a continua în competiiţiile europene.

Primul gol în poarta apărată de Negai a intrat în minutul 39 , prin Khayrullin. În cea de-a doua repriză şansele orheienilor au ajuns aproape de 0 , în minutul 50 , când Geynrikh a mai inscris pentru Aktobe.

Dezastrul a devenit şi mai ruşinos în ultimul minut al timpului regulamentar, cand Furdui a marcat in propria poartă.

Cu un scor general de 4 – 5 Milsami a avut şi în acest an un parcurs extrem de scurt în competiţiile europene.
Anul trecut echipa nu a putut să treacă de Dinamo Tbilisi.