Select your Top Menu from wp menus

Luptătorii clubului arashi-karate din Orhei au obţinut 7 medalii la Bender

Luptătorii clubului arashi-karate din Orhei au obţinut 7 medalii la Bender. Trofeiele au fost obţinute în cadrul Cupei la Jiu-Jitsu, organizate de organele afacerilor interne din regiunea transnistreană. În total la competiţie au particpat cca 80 de luptători din Chişinău, Bender, Tiraspol şi Râbniţa. Orheiul a fost reprezentat la acest eveniment de 10 sportivi. Pe primul loc, la categoriile respective au urcat: Igor Iacovlev, Grigrorie Bou şi Sergiu Doroş, iar sportivii orheieni au mai obţinut 2 medalii de argint şi 2 medalii de bronz. Competiţia s-a desfăşurat la versiunea randori a Jiu-Jitsu, care presupune doar lupte, fără lovituri.
Amintim că o săptămână în urmă sportivii de la clubul arashi-karate din Orhei au participat la Cupa Deschisă a Ucrainei la arashi-karate. Acolo sportivii orheieni, care au reprezentat Republica Moldova au obţinut o medalie de aur şi trei medalii de argint.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/luptatorii-clubului-arashi-karate-din-orhei-au-obtinut-7-medalii-la-bender/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19