Select your Top Menu from wp menus

Locuri premiante pentru luptătorii din Orhei la turneul “Invită Nicolae Grehov” FOTO

Zilele trecute un grup de luptători originari din raionul Orhei au participat la cea de-a II-a ediţie a turneului internaţional la lupte Greco-Romane “Invită Nicolae Grehov”. Competiţia care s-a desfăşurat la Chişinău a întrunit în jur de 200 de participanţi din Republica Moldova, România şi Rusia
România a fost reprezentată de 10 sportivi, dintre care 2 luptători au participat la Jocurile Olimpice din Londra
Potrivit antrenorului Ghenadie Brădescu locuri premiante au ocupat sportivii originari din raionul Orhei, care în prezent învaţă la instituţii sportive din capitală . Anatolie Popov junior după o luptă cu un adversar mai în vârstă cu doi ani a devenit campion la categoria 50 kg printre cei născuţi în 1997-1999
Victor Buzu originar din Peresecina s-a clasat pe locul 2 la categoria de 69 de kilograme. Locul 3, la aceeaşi categorie a fost ocupat de Daniel Rusu din Brăneşti

• lupte Orhei  decembrie -1
  • lupte Orhei  decembrie -2

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/locuri-premiante-pentru-luptatorii-din-orhei-la-turneul-invita-nicolae-grehov-foto/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19