Select your Top Menu from wp menus

FC „Milsami” Orhei – FC „Nistru” Otaci, 1 : 2 pe teren propriu

FC „Milsami Ursidos”   a pierdut  surprinzator  pe terenul propriu, meciul contra  echipei FC „Nistru” Otaci. Partida, care  s-a desfasurat pe terenul  complexului sportiv  raional Prhei, s-a  incheiat  cu  scorul de 1 :2.

Oaspetii ai preluat  rapid  controlul  meciului, umilind gazdele   chiar in debutul confruntarii.

In minutul 4  Vilcu  i-a lasat neputinciosi  pe  jucatorii  orheieni , iar  patru minunte mai tarziu reusita lui Iepureanu  l-a  facut pe portatul de  la  Milsami sa scoata mingea din propria poarta.

Golul de onoare  pentru  Milsami-Usidos a venit    la  jumtatea  celei de-a doua reprize, prin decizia   arbitrului Ivancenco. In minutul  73 acesta  a acordat o lovitura de  penalty, care a  fost  transformata in gol de  Furdui.

In urma infrangerii suferite   Milsami , cu 20 de punce  acumulate , a cazut pe locul 5  in clasamentul Diviziei Nationale .

Urmatorul meci fotbalistii orheieni  il vor disputa pe 30 octombrie,  la  Ghidighici , contra echipei CSCA” Rapid”.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/fc-milsami-orhei-fc-nistru-otaci-1-2-pe-teren-propriu/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19