Select your Top Menu from wp menus

FC Milsami Orhei a pierdut al doilea meci din Turcia

Echipa de fotbal FC Milsami Orhei a fost învinsă în cea de-a doua partidă amicală disputată în Turcia.

Elevii lui Sergiu Cleşcenco au cedat astăzi, scor 1-3, în faţa formaţiei ucrainene FK Volyn.

Orheienii au deschis scorul în minutul 29 după golul lui Marius Roman, fiind şi scorul consemnat la pauză, 1-0.

Ucrainenii au revenit repede pe tabela de marcaj, la doat patru minute de la reluare, minutul 49, când brazilianul Maicon de Oliveira a egalat.

Tot ucraineneii au rămas la timona jocului, reuşind să marcheze de alte două ori în ultimele zece minute de joc, după dubla lui Evgheni Pavlov, scor final 3-1 pentru formaţia din Lutsk.

Aceasta a fost cea de-a doua partidă jucată de „vulturi” în Turcia, după ce în prima au fost învinşi cu scorul de 1-0 de echipa poloneză Gornik.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/fc-milsami-orhei-a-pierdut-al-doilea-meci-din-turcia/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19