Select your Top Menu from wp menus

FC Milsami Orhei a învins codaşa Diviziei Naţionale, FC Speranţa

FC Milsami Orhei a învins codaşa Diviziei Naţionale, FC Speranţa. Partida care s-a disputat pe terenul complexului sportiv raional s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea gazdelor. Primul gol a fost marcat de Calugher în minutul 24, iar cel de-la doilea gol a fost înscris în minutul 60 de Ciofu.În minutul 90 golul de onoare pentru oaspeţi l-a înscris Gorceac.În urma victoriei de vineri, 3 mai Milsami a acumulat 52 de puncte şi rămâne pe locul 4 în clasament. Ocupanta locului 3, loc care asigură evoluţia în competiţiile europene , FC Tiraspol a învins la limită, cu scorul de 1-0 echipa CSCA Rapid. Astfel tiraspolenii rămân în continuare cu un avantaj de 5 puncte în faţa echipei Milsami. Tot cu Rapid va juca şi Milsami pe data de 11 mai, în meciul din etapa a XXX-a a Campionatului, iar tiraspolenii vor întâlni acasă echipa Olimpia Bălţi. De menţionat că până la finalizarea Campionatului au rămas doar 4 etape, cu cel mult 12 puncte puse în joc.

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/fc-milsami-orhei-a-invins-codasa-diviziei-nationale-fc-speranta/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19