Select your Top Menu from wp menus

FC Milsami Orhei a câştigat primul meci jucat pe terenul de acasă, în acest an

FC Milsami Orhei a câştigat primul meci jucat pe terenul de acasă, în acest an. Partida contra FC Nistru Otaci, care s-a disputat sâmbătă, 6 aprilie pe terenul Complexului Sportiv Raional, s-a încheiat cu scorul de 4:0. Primul gol orheienii l-au marcat în timpul adiţional din prima repriză prin mijlocaşul Valentin Furdui. Leucă şi Boghiu au marcat în minutele 68 şi 74, ultimul gol al meciului fiind marcat de Iarovschi în timpul adiţional al celei de-a doua reprize. După victoria de ieri Milsami are 47 de puncte şi se află în continuare pe locul 4 în clasamentul Diviziei Naţionale. Ocupanta locului 3, FC Tiraspol a câştigat surprinzător de la concitadina sa şi ocupanta locului 1 în DN, echipa Sheriff Tiraspol, cu scorul de 2:1. FC Tiraspol şi-a păstrat astfel avantajul de 4 puncte pe care îl are faţă de Milsami Orhei. Meciul din următoarea etapă va fi unul dificil pentru orheieni. Vineri , 12 aprilie echipa va juca la Tiraspol contra echipei FC Sheriff. Pe de altă parte nici ocupanta locului 3, nu va avea un meci mai uşor. FC Tirasol va juca la Chişinău contra ocupantei locului 2 în DN, Dacia Chişinău.

sursa: Radio Orhei

Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/comments/?ids=https://radioorhei.info/fc-milsami-orhei-a-castigat-primul-meci-jucat-pe-terenul-de-acasa-in-acest-an/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/radio/data/www/radioorhei.info/wp-content/plugins/facebook-like-and-comment/comments.php on line 19